« Asiasi

Funktsionaalne veebidisain - miks see on oluline?

Iga kodulehe  kujundamine veebis on vastutusrikas ülesanne. Hea veebidisain on arengu ning edu võti.

Kasutajasõbralik veebidisain

Me kõik teame, milline kergendus on külastada vajalikku kodulehte, mille ülesehitus on arusaadav ning vajaliku info leiab kiiresti üles. Veebilahenduse funktsionaalsus määrab ka edasise suhtluse veebilehe külastaja ja omaniku vahel.

Läbimõeldud ülesehitus

Veebileht koosneb teadupärast mitmest erinevast tasandist, kuhu on jäetud internetis selle külastaja jaoks süsteemset informatsiooni. 

Veebidisaini funktsioonid

Veebilahendus on välja töötatud konkreetsete funktsioonide jaoks.

Näiteks võib koduleht olla seotud info edastusega. Sel juhul on veebidisaini funktsiooniks sõnumi täpne ja selge edastus, mille üheks kõige olulisemaks koostisosaks on õige kujundus. 

Veebikujundus võib olla loodud ka kauplejale, et tarbija eelistaks internetiturul just tema toodet. Seda protsessi soosivad näiteks toote ihaldusväärne esitlus, tehinguks ja maksmiseks ettenähtud nutilahenduste lihtsus ja arusaadavus. 

Koduleht võib olla ka hoopis sotsiaalmeedia platvorm, mille ülesanne on hõlbustada inimeste suhtlust üle kogu maailma. Veebidisainer peab teadma midagi nii psühholoogiast, suhtlusprotsessidest, inimlikust käitumisest kui ka reageeringutest. Hea veebidisain on kujundatud nii professionaalse veebidisaineri kui ka teda toetava võrgustiku poolt.

Lihtsuses peitub võlu

Me oleme harjunud pidama õnnestunud disainiks silmale atraktiivset ja rohkesti dekoreeritud esemeid. Kodulehe puhul on disaini eesmärgiks enamjaolt sisukas koduleht. 

Koduleht peab olema meeldejääv ja stiilne, kuid veebidisainerite sõnul muudab veebilehe eelkõige atraktiivseks sellest “aru saamine”. Kodulehte külastavad huvilised hindavad kogemust lihtsuse järgi- kui lihtsalt ja kiiresti on võimalik vajalikke toiminguid sooritada.

Eriti oluline on hea veebidisain online kasiinode jaoks, kuna konkurents kasiinode seas on suur ning parimaid tulemusi saavutavad just need kasiinod, mis suudavad oma kasutajatele kõige muu hulgas pakkuda ka käepärast navigatsiooni ja seda kõike ilma liigsete kellade ja viledeta. 

Funktsionaalsuse kujundajad 

Kodulehe ja veebilahenduste disainerid teevad olulist tööd. 

Kujundajate loomingu tulemus on tihtipeale äri õitsemine, olulise informatsiooni jõudmine massidesse ja sotsiaalse suhtluse funktsioonide toetamine. 

Veebidisainerite tööülesande hulka kuulub veebilahenduste väljatöötamine. Vaata lähemalt töö kirjeldust siit.  

Suurim kasutegur omanikule

Ettevõtja eesmärgiks on kasumi teenimine. Märkimisväärne osa kauplemisest ja ettevõtluse protsessidest on kolinud internetti. 

See tähendab, et koduleht mängib olulist rolli äri edukuses. Veebileht, mis on populaarne ja müüb hästi, võib äritegevuse viia uuele tasandile. Uue firmaga kodulehe ja interneti kaudu tuntuks saamine kuulub loomuliku edu osa juurde.

Tulemuslikum töö

Tarbijad eelistavad toodet, mida on esitletud usaldusväärselt ja ihaldusväärsena. Selle külastamine lahendab probleeme, mitte ei tekita juurde teadmatust. 

Müüjale tagab suurema läbimüügi funktsionaalne koduleht, mis edastab sõnumit külastajale võimalikult efektiivselt.

Õige disain hõlbustab suhtlust

Koostöö vajalikkus tarbija ja pakkuja vahel kehtib ka internetiavarustes. 

Et huvi tundvad osapooled saaksid teineteisest selgelt aru, peab sõnumi edastamise jaoks loodud vahend olema lihtne ja loogiline. Veebidisainerid peavad sellise veebidisaini jaoks suhtlema erinevate osapooltega, kes on konkreetse kodulehega seotud.

Hea internetikujundus toetab tarbija ja tootja omavahelist mõistmist ning funktsionaalsus toob nad üksteisele lähemale.

Kohanemine muutustega

Funktsionaalne veebidisainer teab, et tänapäeva maailmas on kõik pidevas muutuses. 

Kodulehe ja veebilahenduse uuendamine vastavalt vajadusele on põhjaliku uurimistöö korral tulemuslik ja teenib oma eesmärki.

Milleks palgata veebidisainer?

Reklaamiinimesed on kursis sellega, et inimesele mõjub esmamulje. Esimesed sekundid ja minutid on kodulehe külastamisel kõige olulisemad. See määrab kodulehe külastaja otsuse veebis pakutava kohta. 

Veebidisainer on professionaalne interneti tasandil kommunikeerija. Tark otsus on investeerida teenustesse, mis loovad tulevikus suuremat kasumit.

27 Aug 2020